Kosmetyka
Zabiegi dermokosmetyczne stanowią doskonałe uzupełnienie terapii medycznej. Sprawiają, że skóra lepiej reaguje na leczenie dermatologiczne, a uzyskane efekty utrzymują się dłużej. Dermokosmetyka jest też ważnym elementem "higieny estetycznej". Regularna pielęgnacja twarzy i ciała wysokiej jakości preparatami, które chronią, odżywiają i regenerują skórę, daje o wiele lepsze efekty niż okazjonalna terapia.
W swojej ofercie posiadamy gamę nowoczesnych zabiegów dermokosmetycznych, rekomendowanych przez zespół ekspertów Academie. Autorskie terapie zostały stworzone z myślą o typach skóry, występujących w naszej szerokości geograficznej i dostosowane do problemów skórnych właściwych dla środkowoeuropejskiego klimatu.
Kawitacja
Oczyszczanie skóry przy użyciu fali ultradźwiękowej. W obecności płynu tworzy ona pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Następuje zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka.
-
Zabieg wywiera bardzo szeroki wpływ na skórę
-
usuwa martwe komórki naskórka,
-
usuwa zaskórniki otwarte,
-
odblokowuje i oczyszcza pory z nadmiaru łoju,
-
reguluje wydzielanie sebum,
-
stymuluje komórki do naturalnej odnowy,
-
spłyca blizny,
-
dezynfekuje obszar zabiegowy,
-
poprawia krążenie krwi i limfy,
-
zapobiega powstawaniu stanów zapalnych skóry,
-
wzmacnia ściany naczyń krwionośnych,
-
poprawia strukturę blizn,
-
nawilża i wygładza skórę.
Delikatny zabieg oczyszczania, złuszczania i odświeżania skóry, wykonywany za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Dodatkowo zapewnia skórze mikromasaż, który poprawia krążenie i dotlenienie skóry.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja wskazana jest dla każdej cery. Zabieg mikrodermabrazji może być doskonale łączony z różnego rodzaju technikami kosmetycznymi. Na początku zabiegu wykonujemy mikrodermabrazję i łączymy to z kwasami, maską algową, płatem kolagenowym, ultradźwiękami, jono i sonoforezą, 24 -karatowym złotem.
Efekty mikrodermabrazji
-
rozjaśnia przebarwienia,
-
wygładza skórę,
-
obkurcza czasowo pory skóry,
-
powoduje lepsze odżywienie skóry,
-
poprawia ukrwienie,
-
likwiduje szorstkość skóry.
Przeciwskazania
-
opryszczka, mięczak zakaźny,
-
zakażenia grzybicze,
-
trądzik ropowiczy,
-
trądzik różowaty,
-
nadżerki skóry,
-
nowotwory skóry,
-
uszkodzenia ciągłości skóry.
Peeling
Jest to rodzaj zabiegu kosmetycznego bądź medycznego polegający na nałożeniu na twarz roztworu chemicznego. Skutkuje to uszkodzeniem skóry i jej złuszczeniem. Głębokość działania zależy od rodzaju peelingu i jest indywidualnie dobierana. Nowa skóra, po głębokiej regeneracji cechuje się gładkością, zredukowaną liczbą powierzchniowych zmarszczek, zmieniejszeniem przebarwień, wygładzeniem blizn trądzikowych, rozświetleniem, nieznacznym obkurczeniem gruczołów łojowych. W zależności od diagnozy przeprowadzonej w trakcie wywiadu kosmetologicznego, dobieramy odpowiedni program leczenia uwzględniając przeciwwskazania oraz oczekiwania pacjenta.
Mezoterapia
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Stosuje się ją w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.
Istotą tego zabiegu jest poprawa jakości, elastyczności i nawodnienie skóry. Jest to niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Mezoterapia często jest łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi dla uzyskania bardziej spektakularnych efektów.
W wyniku naturalnego procesu starzenia, pogarsza się nawodnienie skóry i zmniejsza się produkcja włókien elastynowych i kolagenu. Przebieg tego procesu można skutecznie spowolnić poprzez poprawę odżywienia skóry właściwej. Preparaty dostosowuje się do problemu oraz części ciała. Substancje te działają przeciwutleniająco, odżywiająco, regenerująco i nawilżająco. Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Mezoterapia zapewnia długotrwały efekt poprawy kondycji i jędrności skóry.
Efekty mezoterapii
Skuteczna mezoterapia wymaga wykonania kilku zabiegów, ale po kilku miesiącach efekty są naprawdę zaskakujące. Stan skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają, głębsze ulęgają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry. W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u około 20% pacjentów terapia powoduje odrastanie włosów. Skuteczność mezoterapii została również potwierdzona w walce z cellulitem. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu pomarańczowej skorki.
Ceny zabiegów zależą od rodzaju preparatów użytych do zabiegu oraz od ilości wykorzystanego materiału.
Mezoterapia mikroigłowa
W trakcie zabiegu mezoterapii opracowujemy twarz specjalnym rollerem, na którym znajduje się szereg mikro igieł o długości 0,5 lub 1mm. Jednocześnie wprowadzamy ampułkę z czystej postaci kwasu hialuronowego. Po zabiegu komórki skóry intensywnie namnażają się, zwiększa się synteza kolagenu, kwas hialuronowy wypełnia drobne zmarszczki i linie. Dzięki zastosowaniu na zakończenie glowicy hot-cold, skóra po zabiegu jest wyciszona, zaczerwienienie zupełnie znika. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Efekt: zagęszczenie struktury skóry, spłycenie zmarszczek, silne nawilżenie i dotlenienie. W połączeniu z zastosowaniem złuszczającego kwasu jest to doskonały zabieg niwelujący blizny.
Urządzenie Mezoroller / Derma Roller do zabiegu 90zł.
Mezoterapia metodą Napage
Jest to metoda wielokrotnych nakłuć, służąca do aplikowania koktajli zabiegowych. Stosujemy w niej nakłucia liniowe, punktowe lub krzyżowe, np. 5 nakłuć co 0,5 cm. Tam, gdzie występuje większa liczba zmarszczek nakłucia możemy wykonywać częściej.