top of page
Love Yourself, Piękna 66/5, Manicure, Pedicure

Kostka Arkady


Wrastające paznokcie to bardzo bolesny i utrudniający życie problem. Jego istota tkwi w nieprawidłowym zawijaniu się paznokcia palucha u stopy, z jednego lub obu boków pod spód i wrastanie w wał otaczający płytkę paznokcia.


Metoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Umożliwia ona bezpieczne i skuteczne wyleczenie problemu wrastających paznokci. Urządzenie wykonane z najwyższej jakości stali chirurgicznej pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny w przypadku kobiet - w większości przeprowadzonych zabiegów możliwe jest zdobienie lub malowanie płytki paznokcia.

Zanim pojawi się tego typu bolący problem - zapobiegamy:

  • właściwą pielęgnacją stóp czyli, obcinaniem paznokci bez zaokrąglania brzegów - na prosto;

  • skórki odsuwajmy delikatnie, najlepiej przy pomocy specjalistycznych płynów do usuwania skórek tak aby nie skaleczyć wału paznokciowego;

  • nie wolno również wyrywać 'przeszkadzających' nam fragmentów płytki paznokciowej, bo jest to dużym urazem dla paznokcia;

  • unikać należy niewygodnego, zbyt wąskiego obuwia;

  • do kąpieli stóp warto stosować olejki z drzewa sandałowego lub herbacianego, gdyż mają działanie ściągające i antybakteryjne.


Ostatnie posty
bottom of page