top of page
Love Yourself, Piękna 66/5, Manicure, Pedicure

Czy hybryda niszczy paznokcie?


Popularność manicure hybrydowego przysparza mu rzesze fanek jak i przeciwniczek na całym świecie. Wraz z nimi wiele teorii głoszących o szkodliwości tego typu stylizacji. Bardzo często zadajecie nam pytania dotyczące manicure hybrydowego. Bo słyszałyście, że się super trzyma ale niszczy paznokcie, albo chcecie spróbować ale macie obawy ponieważ macie alergie...


Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na Wasze pytania. Czy hybryda niszczy paznokcie?Kluczowe i powodujące najwięcej problemów z płytką paznokciową jest zdejmowanie hybrydy. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na usuwanie lakieru. Częstym problemem jest przepiłowanie płytki paznokciowej, czyli uraz mechaniczny spowodowany przez nieprofesjonalną manicurzystkę. Zdejmowanie hybryd jest pracochłonne ale nie powinno powodować uszkodzenia paznokci. Właściwy sposób, to rozpuszczenie lakieru w acetonie lub płynie służącym do zdejmowania hybryd, a następnie "zsuniecie" go z powierzchni płytki. Niektóre preparaty po rozpuszczeniu należy jeszcze dokładnie podważyć i usunąć patyczkiem. W przypadku, gdy po opracowaniu patyczkiem pozostają ślady lakieru nie ma potrzeby intensywnego działania pilnikiem – wystarczy delikatnie zmatowić płytkę bloczkiem polerskim. Można również spiłować lakier, używając pilnika lub frezarki, jednak jest to metoda która ma zastosowanie przy paznokciach, na których pod hybrydą jest żel lub akryl.


Pod żadnym pozorem nie należy odrywać na siłę lakieru od płytki paznokcia, bo wraz z nim możemy usunąć także warstwy płytki, co ją osłabi.


Czy hybryda możne uczulić?


Uczulić może nas tak naprawdę wszystko, jednak w przypadku lakierów hybrydowych duże znaczenie ma właściwa aplikacja i przygotowanie płytki paznokcia. Najczęściej spotykana forma alergii to alergia kontaktowa. Podstawową zasadą jest nakładanie produktu na zdrową płytkę - tu nie ma wyjątków! Dlatego doświadczenie i profesjonalne przygotowanie manicurzystki, która ocenia stan płytki jest bardzo ważne. Należy pamiętać, żeby przestrzegać właściwego czasu naświetlania, tak aby nie pozostawić nieutwardzonego lakieru na płytce. Nie bez znaczenia jest także kontakt lakieru ze skórą - nic takiego nie powinno mieć miejsca. Jeśli przez przypadek skórki zostały zalane należy niezwłocznie usunąć produkt. Absolutnie nie należy też aplikować hybryd, jeśli wał około paznokciowy został uszkodzony na przykład przy usuwaniu skórek! Do momentu całkowitego zagojenia lepiej wstrzymać się z aplikacją. Jeśli przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa nic złego nie powinno się wydarzyć, choć alergia to zawsze sprawa indywidualna.


Także moje drogie! Zdecydowane najbardziej niszczący czynnik to uraz mechaniczny płytki paznokciowej. Profesjonalne przygotowanie stylistki paznokci oraz jakość nakładanego produktu mają największy wpływ na stan naszych paznokci. Często słyszę od naszych nowych klientek ze hybryda była usuwana pilnikiem do akrylu. To najgorsza rzecz jaką możemy zrobić naszym paznokciom i przede wszystkim nieprofesjonalne postępowanie manicurzystki. Wystarczy poświecić 10 min więcej na rozmoczenie przy usuwaniu preparatu i paznokcie są w stanie nienaruszonym.

Ostatnie posty
bottom of page