top of page
Love Yourself, Piękna 66/5, Manicure, Pedicure

Manicure Japoński - Pshine

Zainteresowana tematem manicure japońskiego, dowiedziałam się o nim więcej.


Pshine produkowane jest w Japonii. Jest to zabieg polegający na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. W efekcie uzyskuje się zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie.


W skład produktów niezbędnych do wykonania zabiegu wchodzą:

  • Pasta - substancją aktywną jest ziemia okrzemkowa. Pasta zawiera również inny składnik dobroczynny dla paznokci - glicerynę.

  • Puder – substancje aktywne w nim to ziemia okrzemkowa, wosk pszczeli i lanolina. Oba produkty posiadają również parafinę (kwas stearynowy zwiększa zatrzymanie stężenia składników aktywnych).


Ziemia okrzemkowa zawiera związki krzemu, a one regenerują skórę, włosy i paznokcie. Glikol propylenowy zapobiega wysychaniu produktu, ma działanie konserwujące. Jest to również substancja nawilżająca skórę, która ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Naturalna gliceryna (uzyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych) osłania skórę. Ma doskonałe właściwości nawilżające. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Kwas stearynowy otrzymywany z naturalnych wosków, odpowiada za konsystencję i jest stabilizatorem emulsji. Ułatwia docieranie substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Sodium Dehydroacetate – jest to konserwant dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych. Posiada właściwości antybakteryjne i nie posiada właściwości drażniących. Parafina pozostawia skórę miękką i jedwabistą. Jest obojętna chemicznie i nie wywołuje podrażnień ani alergii. Nie posiada żadnych wartości odżywczych, za to świetne natłuszcza. Zawarta w preparatach do pielęgnacji paznokci, skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, a ta zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni. Wosk pszczeli, przede wszystkim nawilża, wygładza i natłuszcza. Lanolina- ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, ze względu na podobny skład do warstwy lipidowej skóry ludzkiej. Ponadto jest naturalnym emulgatorem.


Kuracja Pshine jest dedykowana głównie dla paznokci kruchych, zniszczonych i również przepiłowanych. Po zastosowaniu Pshine paznokcie są znacznie twardsze, mikro pęknięcia i uszkodzenia płytki paznokcia zostają wypełnione dobrocenną krzemionką, oraz błyszczą się mimo zniszczenia płytki.


W przypadku silnych zniszczeń płytki paznokciowej zaleca się stosowanie Pshine raz na 2 tyg.


Ostatnie posty
bottom of page