top of page
Love Yourself, Piękna 66/5, Manicure, Pedicure

Skóra jak nowa!!!


Jesień to najlepszy czas na złuszczanie naskórka ponieważ niektóre peelingi bądź zabiegi uwrażliwiają twarz na słońce. Jaki będzie najlepszy dla Ciebie?


Peeling mechaniczny: nazywa się tak bo usuwa martwe komórki naskórka w wyniku mechanicznego ścierania.

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Przeznaczony jest praktycznie dla każdego rodzaju skóry po dobraniu odpowiedniej głowicy ścierającej.


Kolejnym dość popularnym zabiegiem jest peeling kawitacyjny. Jest to metoda, w której mikroskopijne pęcherzyki powietrza wypełniają się gazem pod wpływem fali ultradźwiękowej i na skutek pęknięcia pęcherzyka dochodzi do rozbicia martwych komórek naskórka. Zabieg ma również właściwości oczyszczające.

Inna popularna metoda to peeling chemiczny. Tak zwane peelingi złożone, zawierają kwasy i enzymy które po nałożeniu na skórę rozpuszczają połączenia między martwymi komórkami naskórka, przyspieszając ich usuwanie.


Najnowocześniejsze peelingi chemiczne zawierają przynajmniej kilka synergicznie działających kwasów. Likwidują konkretne problemy np. przebarwienia, trądzik, blizny. W odróżnieniu od peelingów mechanicznych które działają tylko na powierzchni, chemiczne przenikają w głąb skóry. Substancje złuszczające drażnią ją (jest to proces kontrolowany ) dzięki czemu pobudzają komórki do pracy, przyspieszają regenerację oraz ułatwiają przenikanie aktywnym składnikom pielęgnacyjnym z kremów. Metoda ta minimalizuje ryzyko podrażnień. Peelingi tego typu dobierane są indywidualnie do problemu i typu cery.

Ostatnie posty
bottom of page